full
color
http://oponygtradial.pl/wp-content/themes/anya-installable/
http://oponygtradial.pl/
#d63b33
style1

Wspólnota

W dżungli

Co mają ze sobą wspólnego tygrys sumatrzański i technologia krzemionki? Oba są przykładem jak Giti Tire, światowy producent opon GT Radial, ma za cel zapewnienie zrównoważonej przyszłości dla wielu pokoleń.

Firma odgrywa ważną rolę, pomagając chronić ponad 400 000 hektarów większości nienaruszonej dżungli w Batang Toru i Batang Gadis National Park na Sumatrze w Indonezji. Sumatra jest częścią obszaru Sundaland w Azji Południowo-Wschodniej, uznany za jeden z 25 najbogatszych obszarów jednocześnie najbardziej zagrożonych wymarciem roślin i zwierząt na Ziemi. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie słonie, nosorożce, tygrysy, pantery mgliste oraz orangutany można jeszcze spotkać.

Znaczenie ochrony tych i innych gatunków zwierząt, jak również ponad 10 000 gatunków roślin odkrytych na Sumatrze jest bezcenne. Ponadto ochrona obszarów leśnych w przeliczeniu na roślinność z niższą biomasą (plantacje drzew lub rolnictwo) oszczędza około 100 ton emisji dwutlenku węgla na hektar lub 26 mln ton węgla ogółem, co jest równoznaczne z około 100 letnią emisją dwutlenku węgla wynikających ze zużycia węgla przez zakłady Giti.

Nasze zakłady

Firma wdrożyła zmiany w swoich zakładach, których celem jest zmniejszenie zużycia energii przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji. Na przykład, nasz ośrodek badawczo-rozwojowy jest zbudowany z materiałów, które minimalizują nagrzewanie się budynku, co zmniejsza koszty energii i chłodzenia. Zmiany w procesie produkcyjnym pozwoliły Giti Tire ograniczyć ilości odpadów, jednocześnie podnosząc jakość wykonania i trwałość produktu. Wszystkie zakłady Giti Tire uzyskały lub są w trakcie uzyskiwania akredytacji ISO 14001 Środowiskowego Systemu Zarządzania.

Na drodze

Giti Tire jest również zaangażowane w wykorzystywanie technologii i procesów produkcyjnych, które pomagają chronić środowisko – technologie, takie jak krzemionka Nanotec, która jest używana w mieszance bieżnika, aby obniżyć opór toczenia opony, co zmniejsza zużycia paliwa. Giti Tire jest również liderem w dziedzinie technologii redukcji hałasu opon w celu zmniejszenia uciążliwości dla środowiska i ludzi. Sam natomiast proces produkcji gwarantuje minimalną ilość odpadów.

Opony ciężarowe GT Radial GSL213 FS (na oś prowadzącą) i GT669+ FS (na osiach napędowych) przeszły pozytywną weryfikację Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) – SmartWay, zgodnie z najnowszymi wymogami współczynnika oporu toczenia. Weryfikacja SmartWay oznacza, że ​​produkty te przyczyniają się do zmniejszenia emisji spalin oraz przewidują oszczędność paliwa na poziomie minimum trzech procent w stosunku do innych dalekobieżnych opon ciężarowych dostępnych na rynku.

Ponadto opony GT Radial są produkowane bez użycia toksycznych nisko aromatycznych olejów co w połączeniu z ekologicznym procesem produkcji zapobiega uwalnianiu się rakotwórczych składników do powietrza w miarę zużywania się bieżnika.

Giti Tire uznaje, że wszyscy muszą być gospodarzami naszego środowiska, jesteśmy zobowiązani do stania się prawdziwie zieloną firmą.

dropdown
Ładowanie strony...
link_magnifier
#878787
on
fadeInDown
loading
#878787
off